сабота, 2 март 2024

Струшката полиција пронашла мртов 66 годишен маж од Октиси

Вчера попладне во полициското одделение во струшкото село Велешта, било пријавено дека во својот дом во струшкото село Октиси, бил пронајден починат М.У. од истото село.

Објавено на

часот

Сподели

На лице место увид извршиле јавен обвинител и полициски екипи, а лекар од Итната медицинска помош од Струга констатирал смрт без траги на насилство.

„По наредба на јавен обвинител врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ