вторник, 5 март 2024
Струмичани по јубилеен десетти пат станаа шампиони на Македонија

Струмица ја одбрани шампионската титула

Објавено на

часот

Сподели

Струмица по десетти пат стана одбојкарски шампион на Македонија, овојпат во финалната серија беа подобри од Борец со 3-0 во добиени партии.

Денешниот меч се играше во Струмица, го добија со максимални 3-0. Во првиот сет струмичани беа убедливи добивајќи го со 25-18. Во вториот сет Борец пружи силен отпор, имаше водство од 24-22, но домаќините освоија четири поени по ред и го земаа сетот со 26-24. Во третиот немаа проблеми, го добија со 25-19.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ