сабота, 25 мај 2024

Струмичанка тешко повредена додека возела електричен тротинет

47 годишна струмичанка е тешко повредена откако вчера се судрила со автомобил фиат пунто со струмички регистраски ознаки.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

„На 11 мај 2024 во 14:20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од булевар Балканска и улица Крушевска република во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу електричен тротинет управуван од А.Ѓ.(47) и патничко возило фиат пунто со струмички регистарски ознаки, управувано од П.Р.(72), двајцата од Струмица.  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ѓ., констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ