сабота, 25 мај 2024

Струга на три кола пред крајот го смени тренерот

Струга објави разделба со тренерот Шпетим Дуро, отказот за него доаѓа по поразот од Тиквеш.

Објавено на

часот

Сподели

На три кола до крајот на сезоната, Струга се реши за тренерска смена. Чашата ја прели поразот од Тиквеш во минатото коло.

„Струга ја информира јавноста дека го прекина договорот со Дуро. Со заеднички договор ја прекинавме соработката“, велат од таборот на прволигашот.

Струга води голема битка за одбрана на титулата, има ист број на бодови со Шкендија и Шкупи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ