вторник, 23 април 2024

Страшен пожар во Истанбул: загинаа 25 луѓе, пожарникарите ги извлекуваат луѓето од ноќен клуб (ВИДЕО)

Властите во Истанбул соопштија денес дека 25 лица загинале во пожарот кој избил во ноќен клуб под 16-катна зграда во Бешикташ, додека три лица се тешко повредени.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Пожарот, од засега непознати причини, избил во зграда во улицата Гундогду.

По дојавата за пожарот, на лице место биле испратени пожарникарски и полициски екипи. Полицијата презела мерки за претпазливост во околината.

Во гасењето на пожарот интервенирале пожарникари со 31 возило и 86 луѓе. Повредените се префрлени во околните болници.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ