петок, 21 јуни 2024

Сторителот на убиството во Боговиње е идентификуван и лишен од слобода, соопшти ОЈО Тетово

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид на местото во Боговиње каде едно лице беше лишено од живот со огнено оружје. 

Објавено на

часот

Сподели

Како што информира ОЈО, сторителот е идентификуван и лишен од слобода, а кај него е пронајдено и оружјето со кое го извршил делото.

„Според првичните информации, настанот се случил во угостителски објект во кој во тој момент имало и други лица. Осомничениот и жртвата имале вербална расправија, по што сторителот извадил огнено оружје и започнал да пука. Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот, како и наредба за прибирање и вештачење на траги од лице место. Ќе се вршат разговори со сведоци на настанот и со други лица“, соопшти ОЈО.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ