вторник, 28 мај 2024

Стојоски урна македонски рекорд стар 44 години

Македонскиот атлетичар, Јован Стојоски собори уште еден државен рекорд, овојпат ја помести границата на 400 метри со пречки.

Објавено на

часот

Сподели

Стојоски го освои првото место на меѓународниот митинг во Марибор на трката на 400 метри со пречеки со време од 53,65 секунди.

Претходниот рекорд беше време од 55,11 секунди истрчан во далечната 1980 година.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ