среда, 12 јуни 2024

Стојковиќ објави список од 35 фудбалери за Европското првенство

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси објави поширок список на фудбалери кои ќе конкурираат за настап на Европското првенство.

Објавено на

часот

Сподели

Пикси објави список од 35 фудбалери, што значи дека за девет од нив нема да има место за првенството во Германија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ