петок, 14 јуни 2024

Стојкоски: Нека гори Кавадарци, вечерва ќе се слави!

Кристијан Стојкоски е еден од најзаслужните за куп трофејот на Тиквеш, тој беше стрелец на прекрасниот гол со кој беше отворена серијата погодоци во триумфот од 2-1.

Објавено на

часот

Сподели

Големо е славјето кај сите во таборот на Тиквеш, ова за нив е прв трофеј од Купот на Македонија во историјата.

„Големо доживување ќе биде ова во Кавадарци. Вакво нешто градот чекаше скоро 100 години. Играв четири финалиња, навистина сакав да победиме и да дадам гол. Нека гори Кавадарци, вечерва ќе се слави. Имаме квалитетен тим и се надеваме на уште успеси и во иднина“, изјави Стојкоски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ