четврток, 23 мај 2024

Стојановиќ го објави списокот за мечевите со Словенија

Селекторот на младинската ракометна репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ го објави списокот со ракометари за пријателските натпревари против Словенија.

Објавено на

часот

Сподели

Собирот на ракометарите е закажан за 7. мај, вторник со почеток од 9:30 часот во СЦ „Борис Трајковски“.

Натпреварите меѓу Македонија и Словенија се играат на 10. мај од 18 часот и 11. мај од 10:30 часот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ