вторник, 5 март 2024

Стоилковски: М-НАВ покажува дека СДС и ДУИ не се европски

Објавено на

часот

Сподели

„Бујар Османи вработил сестра; Артан Груби – снаа; Ејуп Алими, екс пратеник од ДУИ – две снаи и син; Беким Незири, притворен како предводник на групата тепачи во М-НАВ вработил внук; Љупчо Николовски во М-НАВ има чичко, братучед, а Телма објави и за внук.

Ама Ковачевски не смее глас да пушти, не бил портпарол. Ова е шемата по која што функционира лажниот европски фронт. Министри вработувале по два-тројца роднини во М-НАВ, а потоа ‘не им е гајле’ што мисли премиер. Ковачевски не смее збор да каже за министри и функционери на ДУИ дури и кога тепаат во контролна кула за летање.  СДС и ДУИ не може да се европски фронт, затоа што тоа е коалиција на бандитизмот. Ова е класичен бандитизам со којшто функциите губат значење. Ваков бандитизам прави на народот да му се гади и затоа велиме никогаш не било полошо, важно е да ги поразиме“, изјави Стоилковски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ