четврток, 13 јуни 2024
Изјава на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

Стоилковски: Горат и се поплавуваат документи, власта се подготвува за изборен пораз

Објавено на

часот

Сподели

„Индикативно е што сега и периодот претходно се случуваат пожари и поплави во јавни институции каде што страдаат документи и архиви. Власта се подготвува да замине и веројатно смета дека ќе успее да се сокрие криминалот. Секој криминал, индиции за криминал, но и наводни несреќи  и индиции за наводни несреќи и пожари и поплави по смената на власта ќе бидат детално истражени. Одговорност ќе има“, рече портпаролот Стоилковски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ