вторник, 5 март 2024
Голем гест на капитенот на македонската репрезентација

Стефан Ристовски му го плати карантинот на Вардар во Охрид

Објавено на

часот

Сподели

Пред Вардар е можеби мечот на сезоната, гостување кај ривалот за место во првата лига, Воска. Вардарци одат и во карантин во Охрид, а трошоците за тоа ги плаќа Стефан Ристовски.

„Фудбалскиот клуб Вардар јавно искажува благодарност до капитенот на Македонската фудбалска репрезентација, “Вардаровото дете” Стефан Ристовски за несебичната помош и поддршка за својот матичен клуб благодарение на која експедицијата на Вардар ќе замине во карантин пред претстојниот важен натпревар во недела каде во мир и соодветни услови ќе се подготвува за предизвикот кој ги очекува“, соопштија од Вардар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ