вторник, 23 април 2024

Стефан Ристовски ги воодушеви фановите на Динамо Загреб (ФОТО)

Динамо Загреб за четири дена двапати го победи Хајдук, синоќа славеше со 1-0 во полуфиналето од Купот на Хрватска, а по мечот нашиот Стефан Ристовски направи гест со кој само дополнително ги освои своите фанови.

Објавено на

часот

Сподели

По последниот судиски свиреж се случија инциденти на теренот кога членови на навивачката група на Хајдук, „Торцида“ влегоа на теренот и тргнаа да се пресметаат софановите на Динамо, „Бед Блу Бојс“. Полицијата интервенираше и спречи посериозни инциденти.

Нередите се префрлија и низ улиците на Сплит, а фановите на Динамо требаше да останат некое време на стадионот додека ситуацијата не се расчисти.

Додека навивачите на Динамо Загреб чекаа, Стефан Ристовски излезе од соблекувалната и им однесе шишиња со вода. Гест кој ги воодушеви фановите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ