среда, 29 мај 2024

Станковиќ го напушти Ференцварош и веднаш најде нов клуб

И покрај тоа што ја освои шампионската титула во Унгарија, Дејан Станковиќ го напушти Ференцварош, тој ќе биде нов тренер на Спартак Москва.

Објавено на

часот

Сподели

Српскиот стратег стигна лесно до шампионската титула, но загуби во финалето од Купот на Унгарија, па по тој пораз реши да се повлече.

Станковиќ веднаш најде нов клуб, тој ќе биде тренер на Спартак Москва.

Покрај Ференцварош, претходно тој работеше во Сампдорија и Црвена звезда.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ