сабота, 25 мај 2024

Средба Сиљановска-Тошковски: Основен принцип ќе биде владеење на правото

Македонската претседателка Гордана Сиљановска Давкова денеска го прими министерот за внатрешни работи Панче Тошковски на која се разговараше за заштитата на државните интереси.

Објавено на

часот

Сподели

„На средбата поразговаравме и за предизвиците со кои сме соочени како држава и заклучивме дека не чека многу работа и во тој контекст потребно е да имаме партнерски однос сè со цел да изградиме едно општество каде основниот принцип ќе биде владеењето на правото, а со тоа Македонија ќе стане подобро и просперитетно место за живеење за сите граѓани“, изјави по средбата министерот Тошковски.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ