четврток, 30 мај 2024

Средба на Сиљановска со поранешниот претседател Иванов

Имавме можност да поразговаравме за многу теми и да споделиме искуства за кампањите, како и двата негови мандати кои беа исполнети со многу предизвици. Размената на искуства и мислења се значајни за периодот кој ни претстои, напиша Гордана Сиљановска-Давкова, кандидатката за претседател на државата на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Објавено на

часот

Сподели

„Во пријатна атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов“, стои во објавата на Инстаграм профилот на Сиљановска Давкова.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ