вторник, 21 мај 2024

Србинка барана по Интерпол уапсена на скопскиот аеродром

Дваесет и петгодишна Србинка била приведена ноќеска на скопскиот аеродром.

Објавено на

часот

Сподели

„На 29 април 2024 во 2 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници ја лишиле од слобода В.Ч.(25) од Република Србија, затоа што при извршена пасошка контрола и проверки било констатирано дека во службената евиденција е со мерка ‘апси’ по барање на Интерпол“, информираат од МВР.

Уапсената била предадена на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ