четврток, 29 февруари 2024
Во село Моин, гевгелиско

Србин почина во свињарска фарма, работел како стручен консултатн

П.С. (67) од Србија, кој работел како стручен консултант на фарма за свињи во атар на село Моин, гевгелиско, вчера бил пронајден починат во објектот.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштија од СВР Струмица, настанот бил пријавен во полициската станица во Гевгелија вчера во 10:30 часот, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ