недела, 3 март 2024

Србија за 30 секунди успеа да прокоцка два гола предност против Исланд (ВИДЕО)

Ракометната репрезентација на Србија не го победи Исланд иако водеше со два гола разлика на половина минута до крајот, мечот заврши 27-27.

Објавено на

часот

Сподели

Се чинеше дека Србија ќе го добие мечот, ретко кој помислуваше дека натпреварот можеше да заврши поинаку. Србите имаа предност од 27-25 на 30 секунди до крајот, но во сензационален финиш примија два гола и пропуштија победа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ