понеделник, 26 февруари 2024

Србија го загуби мечот во двојки, Италија оди во финалето од Дејвис купот (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Кецмановиќ го победи Мусети, а Синер Ѓоковиќ во сингл конкуренцијата, па двојките го одлучуваа победникот во дуелот меѓу Италија и Србија.

Синер и Сонего играа против Ѓоковиќ и Кецмановиќ. Италијанците го добија мечот во два сета со 6-3 и 6-4 и со 2-1 во партии победија во полуфиналето.

Србија може да жали што нема да се бори за трофејот бидејќи во сингл конкуренција Ѓоковиќ имаше три меч топки против Синер кои не успеа да ги искористи.

Во утрешното финале Италија ќе игра против Австралија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ