четврток, 18 април 2024

„Спотифај“ лани платил девет милијарди долари за авторски права за стриминг

Објавено на

часот

Сподели

Во четвртиот годишен извештај на Спотифај забележани се рекордни резултати на полето на овие мултимедијални содржини, во што спаѓа и најголемата годишна исплата воопшто во музичката индустрија.

„Изложивме сè што знаеме за тоа колку се плаќа и колку уметници постигнуваат различни нивоа на успех“, рече потпретседателот на Спотифај задолжен за музичка продукција, Чарли Хелман.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ