недела, 14 април 2024

Спортинг и Аталанта одиграа реми во првиот осминафинален меч од Лига Европа (ВИДЕО)

Денеска, во необичаен ден за Лига Европа започнаа осминафиналните дуели од ова натпреварување со мечот меѓу Спортинг Лисабон и Аталанта кој заврши без победник 1-1.

Објавено на

часот

Сподели

Паулињо уште во 17. минута постигна гол за Спортинг за водство од 1-0, но предноста на домаќините не траеше долго. (ВИДЕО)

Во 39. минута Скамака го изедначи резултатот на 1-1, што на крајот се покажа и како конечен исход од овој меч. (ВИДЕО)

Останатите седум осминафинални дуели се играат утре.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ