вторник, 5 март 2024

Спектакуларен гол на Трајковски, го лобуваше голманот од половина терен! (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Ал Фејха се бори за опстанок и речиси сигурно и следната сезона ќе игра во најдобрата лига на Саудиска Арабија. Денешната победа од 3-0 над Ал-Фатех ги однесе чекор поблиску до таа цел.

Круна на мечот беше голот на нашиот Трајковски кој погоди во 95. минута од огромна далечина.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ