понеделник, 24 јуни 2024

Спалети потврди дека заминува од Наполи, Елмас ќе добие нов тренер

Објавено на

часот

Сподели

Спалети потврди дека заминува од Наполи и кажа дека следната сезона нема да работи, ќе земе една година одмор.

„Понекогаш, дури и со толку многу љубов, треба да заминете. Сега, не сум подготвен да дадам се што Наполи заслужува. Потребен ми е одмор, се чувствувам уморен. Потребно ми е да се дисконектирам на некој период. Нема да бидам тренер на Наполи, ниту на било кој друг клуб. Ќе бидам исклучен една година“, вели Спалети.

Наполи почнува потрага по нов тренер, а едно од имињата со кои се шпекулира е Луис Енрике.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ