понеделник, 4 март 2024

Советот на амбасадори упати телеграма со сочувство до амбасадорката на Србија во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

„Во овие тешки моменти за српскиот народ, дозволете ни во име на македонскиот Совет на амбасадори да Ви упатиме најдлабоки изрази на сочувство. Со огромен шок и неверица ја примивме веста за огромната трагедија во Белград која што заврши со загуба на млади животи и на образовни работници. Ова е настан без преседан во историјата на целиот регион. Во овие страотни моменти верувајте дека Вашата земја не е осамена и дека целиот Балкан ја дели болката и тагата заедно со граѓаните на Србија и со целото српско општество“, се вели ви телеграмата.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ