петок, 19 април 2024

Состанок на државниот врв во вилата Водно

Објавено на

часот

Сподели

На координативната средба Иванов ги покани претседателот на Собранието Трајко Вељановски, премиерот Никола Груевски, вицепремиерот Муса Џафери и министерот за надворешни работи Никола Попоски.

Нимиц новата рунда преговори за името ги отвора со средби со преговарачите Зоран Јолевски и Адамантиос Василакис на 16 и 17 јануари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ