четврток, 29 февруари 2024

Сопиште, Карпош и Студеничани околу 9 часа ќе бидат без вода

Објавено на

часот

Сподели

Поради дефект на улица „7“ без број во Батинци,  денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од  ова населено место. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат и дел од жителите од општина Карпош. Прекинот е поради дефект на улица „Никола Парапунов“ 27. Водоснабдувањето ќе биде прекинато се додека не се санира дефектот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ