недела, 14 април 2024

Сообраќајот помеѓу Прилеп и Лагово се одвива по стариот пат

Поради сообраќајна несреќа на патниот правец Прилеп – Битола сообраќајот помеѓу Прилеп и Лагово се одвива по стариот пат, информираат од Македонија пат.

Објавено на

часот

Сподели

„Екипите на ова јавно претпријатие се на лице место и работат на расчистување и нормализација на сообраќајот“, информираа од Македонија пат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ