среда, 12 јуни 2024

Сообраќајка на експресниот пат Штип – Кочани, патот е затворен за сообраќај

Поради сообраќајна несреќа денеска од 7:40 часот сообраќајот на експресниот пат Штип – Кочани е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Објавено на

часот

Сподели

„Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата“, информираа од АМСМ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ