недела, 14 април 2024
АМСМ

Сообраќајка го затвори патниот правец Градско-Прилеп

Во прекин е сообраќајот на патниот правец Градско-Прилеп кај Плетвар во двата правци, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Објавено на

часот

Сподели

Прекинот, како што информираат оттаму, е поради сообраќајна несреќа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ