недела, 14 април 2024

Сообраќајната полиција изрече 144 казни во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Изречени се и 10 мерки за технички неисправни возила во јавниот превоз, 14 санкции за возење без возачка дозвола, седум мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, пет санкции за возење под дејство на алкохол…

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ