понеделник, 20 мај 2024
Време

Сончево, тивко и топло

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 22 до 28 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево, тивко и топло. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 28 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време со појава на мала до умерена локална облачност. Од четврток ќе дува умерен ветер од северен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ