сабота, 25 мај 2024
Време

Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 7 до 18 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ