сабота, 24 февруари 2024
Време

Сончево со температури до 40 степени

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен променлив ветер.

т

Утре времето ќе биде сончево и исклучително топло. Ќе дува умерен, на места засилен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 10. Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен југоисточен ветер.

 

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ