вторник, 18 јуни 2024
Време

Сончево со температури до 37 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

И утре времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 31 до 39 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ