петок, 1 март 2024
Време

Сончево со температури до 27 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, во југозападните делови претпладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер.

к

Утре времето ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој вдолж Повардарието наместа ќе засилува. Кон крајот на денот во крајните западни делови ќе има локален дожд. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен југоисточен ветер. 

Дневните температури ќе се движат од 18 до 26 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ