четврток, 29 февруари 2024
Време

Сончево со температури до 22 степени

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје наутро свежо, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 20 степени. Maврово  10, Охрид и Битола 17, Крива Паланка 16, Берово 14, Кавадарци 20, Дојран 22. 

За време на викендот и во почетокот на следната седмица во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста, во недела и понеделник со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Дневната температура до недела ќе биде во пораст.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ