недела, 14 април 2024
Време

Сончево со температури до 18 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 18 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 17 Целзиусови степени.

За време на викендот и во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во сабота ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ