четврток, 22 февруари 2024
Време

Сончево со температури до 14 степени

Времето во Македонија денеска претпладне по котлините долж Повардарието ќе има појава на слаба магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

 

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претпладне ќе има услови за слаба магла, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

н

Утре претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини. Преку денот сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје претпладне со појава на магла, а во текот на денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 6 до 15 степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ