понеделник, 20 мај 2024
Време

Сончево со темпeратури до 27 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец.

Утре времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 17 до 30 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ