четврток, 22 февруари 2024
Време

Сончево со слаб ветер

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Утре наутро ќе биде студено, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот сончево со мала облачност кој во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб променлив ветер.

Во Скопје сончево и тивко. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ