вторник, 18 јуни 2024
Временска прогноза

Сончево со слаб ветер, температура до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14, а максималната ќе достигне од 22 до 27 степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Како што информира УХМР, ќе продолжи периодот на релативно топло време. В среда кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, кои ќе продолжат во текот на ноќта и в четврток, кога ќе бидат проследени со ретки грмежи. Услови за локален дожд ќе има и в петок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ