вторник, 18 јуни 2024
Време

Сончево со мала умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен правец. Попладне, особено во западните и крајните источни делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за локална појава на невреме.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност поголема попладне и со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб северен ветер.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, особено во западните и крајните источни делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за локална појава на невреме.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе се движат од 16 до 27 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ