сабота, 24 февруари 2024
Време

Сончево со мала облачност, утре дожд, на планините снег

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 16 степени.

Утре ќе има врнежи од дожд и на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). На планините врнежите ќе бидат од снег. Повремени врнежи од дожд ќе има и во понеделник.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ