петок, 14 јуни 2024
Време

Сончево со мала облачност, попладне на западот нестабилно со пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне, претежно во западните делови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и појава на ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат од 16 до 28 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северен ветер. Дневната температура ќе достигне до 27 Целзиусови степени.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне, особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ