недела, 21 април 2024
Време

Сончево со мала облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови од западен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 8 до 18 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ