четврток, 29 февруари 2024
Време

Сончево со мала облачност

Времето во Македонија наутро е студено, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -2, а максималната ќе достигне од 7 до 14 Целзиусови степени.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје претежно сончево и тивко. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне 10 степени.

Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ