понеделник, 4 март 2024
Време

Сончево со мала облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје, претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Во Скопје, сончево и тивко. Дневните температури ќе се движат од 0 до 9 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ