среда, 29 мај 2024
Време

Сончево со мала облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во источните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. На повеќе места ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во Скопје сончево и топло со слаб јужен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ